רומן ירושלמי, ספטמבק 2001

בשולי הפרקליטים, הלבלרים, היחצנים, הרמאים, מפירי ההבטחות, הממורמרים, הקונים הפוטנציאליים, המוכרים קצרי הרוח, הידיעות המתבדות חדשות לבקרים, המתעניינים מאנגליה, האדישים מחיפה, דמעות התנין והדמעות האמיתיות-היה ממש כיף לראות קצת כדורגל מהנה בטדי. אני לא מגזים ולא נסחף. הפועל עדיין איננה מועמדת לצ'אפיונס ליג, וגם העלייה לליגה הלאומית איננה מונחת בכיסו של אף אחד. אבל ביום שישי חזרתי הביתה עם חיוך על הפנים, בפעם הראשונה מזה שנים.

האורחת מקריית שמונה איכזבה מאוד את אוהדיה, ואם היא מהווה את ההבטחה הגדולה של הליגה הארצית, אז הרמה שם באמת נמוכה.  אבל אלף האוהדים שהגיעו לטדי ראו שחקנים רבים שגדלו בעירנו מנסים לשחק כדורגל מאורגן, לוחם ולעתים אפילו מלהיב.

קל היה להזדהות עם כל כך הרבה שחקנים מתוצרת בית, מוטי מזרחי, סלמן עמר, מחמוד עמר, דדו דהאן, שי אהרון, יניב אברהמי (שלחם כמו אריה והוכיח, שאנחנו זקוקים לשחקן כמוהו בארצית) וגם גולן חרמון ורונן שווייג הם לטעמי לגמרי משלנו. אבל דני רומן היה באמת מעולה. אסור להגזים בשבחיו של שחקן צעיר אחרי משחק אחד,  אבל רבים בטדי נזכרו בעידן טל, ואוהדים ותיקים יותר אפילו בציון תורג'מן, כוכב עבר שלא נפל מטל. ראינו תנועה טובה במגרש, מנהיגות, לחימה, יכולת טכנית וראיית משחק, ונדמה לי שרומן מסוגל ליישם היטב את האינטיליגנציה הגבוהה שלו מחוץ לכדורגל גם במשחק עצמו. אם יתמיד ביכולת כזו לאורך העונה, יהיה כדאי מאוד להגיע לטדי ולהתפעל.

אני חייב, כמובן, לסייג את הדברים. אחרי התחלה כזו קל לאכזב, וכבר היו דברים מעולם. אנחנו גם חוששים להלל את רומן יתר על המידה, שמא ימכרו אותו לפני שנספיק לקבל ממנו את התמורה לציפיותינו. אבל שילוב בינו לבין היד המנחה של מישל דיין יכול להצליח, וגם אין לזלזל ביכולתו של ישי בן-הרוש ליצור מוטיבאציה. אוהדי הכדורגל הרבים בעיר, שסיוטי הפגרה כבר היו להם לזרא, יכולים להתנחם בקיומה של קבוצת כדורגל נחמדה בעיר. אני מבקש לשים לב לביטוי "נחמדה". לפחות לפי שעה, אין לנו שום כוונה ליצור ציפיות מופרזות.

על רקע ההצלחה הצנועה הזו, כבר התחיל יוסי סאסי לפטפט על בליעת בית"ר, ואין לי אלא לבקש ממנו לנהוג באיפוק. הליגה השלישית היא בכל זאת חרפה לאגודה כמו הפועל, וראיס כושל כמו סאסי לא יכול להרשות לעצמו לרקום תוכניות אימפריאליסטיות. אם יש לך כסף מיותר, תשמור על רומן בהפועל, תחתים את מוטי מנחם, רם סטי ומוטי אוחיון. עם חיזוק כזה נוכל אולי לעלות ללאומית.

על רקע הדברים האלה  קשה במיוחד לנחם את אוהדי בית"ר, אלא רק להביע הזדהות איתם בשעתם הקשה.  גם ידידי עו"ד עמי פולמן מתקשה לפתור את הבעיות הקשות והסבוכות נוכח התכחשותו של הטייקון לכל הבטחותיו. חבל רק שיוסי מזרחי עלול להישאר בלי קבוצה. אם אנשים כמוהו וכמו איציק קורנפיין מוצאים את עצמם בים של צרות אישיות ומקצועיות רק בשל נאמנותם למלה שלהם, אז הכדורגל העירוני שלנו באמת פשט את הרגל. כל הכותבים במדור הספורט הזה פשוט מתים לספר לכם על כדורגל ולא  על תככים במסדרונות בית המשפט.   מי שמוכן להתנחם ב"מיגדל ירושלים" (כדורסל), שיבושם לו. אנחנו אוהבים את הדבר האמיתי.

הדפס /  Print הדפס / Print